Godišnje nagrade DEET-a za 2022. koje su uručene pojedincima

U četvrtak, 22. decembra 2022. godine, u amfiteatru Naučno-tehnološkog parka, održana je Svečana sednica Nastavno-naučnog veća Departmana za energetiku, elektroniku i telekomunikacije na kojoj su istaknutim zaposlenima ovog Departmana dodeljene godišnje nagrade, za 2022. godinu, za ostvarene rezultate u oblastima od značaja.

Nagradu za najzaslužnijeg pojedinca Katedre za elektroenergetiku i primenjeno softversko inženjerstvo za 2022. godinu dobila je:
MSc Jelena Sekulić, asistent

Nagradu za najzaslužnijeg pojedinca Katedre za energetsku elektroniku i pretvarače za 2022. godinu dobila je:
MSc Barbara Vujkov, asistent

Asistentkinja Barbara Vujkov je bila opravdano odsutna.

Nagradu za najzaslužnijeg pojedinca Katedre za elektroniku za 2022. godinu dobio je:
MSc Marko Vasiljević Toskić, asistent

Nagradu za najzaslužnijeg pojedinca Katedre za telekomunikacije i obradu signala za 2022. godinu dobila je:
Branka Stojković, administrativni saradnik

Nagradu za najzaslužnijeg pojedinca Katedre za električna merenja za 2022. godinu dobio je:
MSc Milan Šaš, asistent

Nagradu za najzaslužnijeg pojedinca Katedre za teorijsku elektrotehniku za 2022. godinu dobio je:
dr Dragan Kljajić, docent

Nastavnik sa najvećim brojem radova sa SCI liste u 2022. godini je:
prof. dr Vladimir Rajs, vanredni profesor

Saradnik ili istraživač u istraživačkom ili naučnom zvanju sa najvećim brojem radova sa SCI liste u 2022. godini je:
dr Marina Bulat, asistent

Član DEET-a sa najvećim brojem heterocitata u 2022. godini (prema Scopus bazi) je:
prof. dr Boris Dumnić, vanredni profesor

Nagrada „Dr Vladan Desnica” dodeljena je:

• Studentkinja koja je izradila najbolji diplomski/diplomski – master rad iz oblasti modelovanja, simulacija i projektovanja elektronskih kola u 2022. godini:
    Aleksandra Cvjetićanin

• Najbolji student/studentkinja smera Mikroračunarska elektronika u 2022. godini:
    Jana Janković

Katedra za energetsku elektroniku i pretvarače na Svečanoj sednici Departmana uručila je poklon prof. dr Đuri Orosu povodom odlaska u penziju.