Galaksija kup 2023

U subotu, 25.03.2023. godine, u Srednjoj tehničkoj školi „Nikola Tesla“ u Vršcu, održan je „Galaksija kup 2023“, takmičenje srednjih elektrotehničkih škola u realizaciji mikrokontrolerskih i mikroračunarskih sistema. Prezentovan je 21 učenički rad, a žiri koji su činili profesori sa Fakulteta tehničkih nauka iz Novog Sada, Elektronskog fakulteta iz Niša i predstavnici kompanije Continental, imao je težak zadatak da proglasi najbolje. Prvo mesto osvojila je ekipa iz Kragujevca sa svojim „Delta robotom“.

Departman za energetiku, elektroniku i telekomunikacije i Fakultet tehničkih nauka su predstavljali prof. Ivan Mezei, prof. Kalman Babković, doc. Stevan Cvetićanin i prof. Mirjana Damnjanović. Događaju su prisustvovali i gosti iz Slovenije, kao i gosti iz Rumunije sa Univerziteta Temišvar i Rešica, čime je ovaj događaj dobio međunarodni karakter.