Bosch Future Mobility Challenge

Poštovane koleginice i kolege,

Bosch Future Mobility Challenge je međunarodno takmičenje studenata tehnike u osmišljavanju i razvoju modela autonomnog vozila, koje je osposobljeno da se kreće po unapred poznatoj putanji, pod određenim uslovima, u određenom okruženju simulacije minijaturnog pametnog grada.  Takmičenje je pokrenuto 2017. godine, a naši studenti su na prošlogodišnjem takmičenju ostvarili sjajne rezultate.

Studenti rade na svojim projektima u saradnji sa Bosch stručnjacima i akademskim profesorima nekoliko meseci kako bi razvili algoritme sa najboljim učinkom. Za finale se biraju najbolji timovi, a pobednici mogu očekivati sjajne nagrade.

Pozivaju se zainteresovani studenti različitih obrazovnih profila (mašinsko, elektro, IT inženjerstvo), da oforme interdisciplinarne timove i prijave se za takmičenje do 31. oktobra 2023. godine.

Sajt takmičenja je: www.boschfuturemobility.com.

U nastavku je aftermovie prethodnog takmičenja: videos 2023 – Bosch Future Mobility Challenge

Više informacija možete pogledati ovde.

Puno pozdrava,

Mirjana Damnjanović