MASTER STRUKOVNE studije „ELEKTROTEHNIKA“

Fakultet tehničkih nauka raspisao je konkurs za upis na studijski program MSS „Elektrotehnika“ u okviru kojeg postoje DVA modula (smera): „INFORMACIONO-KOMUNIKACIONE TEHNOLOGIJE“ i „ELEKTROENERGETIKA – DISTRIBUIRANI RESURSI I ELEKTRIČNI SISTEMI U VOZILIMA“.

• PRAVO UPISA imaju kandidati koji su završili nekadašnje VIŠE ŠKOLE (prolaze kroz vrednovanje) i studenti koji su završili AKADEMSKE ili STRUKOVNE studije i imaju najmanje 180 ESPB.
  • Omogućavaju dobijanje odgovarajućih LICENCI Inženjerske komore Srbije za projektovanje i izvođenje radova.
  • Prilikom upisa STUDENT SE OPREDELJUJE koji studijski modul (smer) želi da pohađa.

Konkurs je raspisan za školsku 2021/2022. godinu, a prijavljivanje kandidata počinje 20. 09. 2021. (pogledati u Konkursu termine). Prijava na konkurs vrši se elektronski: https://prijemni.ftn.uns.ac.rs/

MSS „Elektrotehnika“ – dva studijska modula (smera):

Opšte informacije:

• Studije izvodi Departman za energetiku, elektroniku i telekomunikacije
  • Stručna oblast: Elektrotehničko i računarsko inženjerstvo
  • Drugi nivo studija, 7.1 stepen stručne spreme NOKS
  • Trajanje studija: 2 godine
  • Obim studija: 120 ESPB
  • Naziv diplome: Strukovni master inženjer elektrotehnike i računarstva
  • Dodatak diplome sadrži naziv studijskog modula (smera) i spisak položenih predmeta, što je bitno prilikom apliciranja za odgovarajuću projektantsku/izvođačku LICENCU Inženjerske komore Srbije.

Dodatne informacije i pitanja: