Izveštaj sa Dana otvorenih vrata Departmana u okviru konferencije „Energetska elektronika“

Dana 26. oktobra 2023. godine, u okviru konferencije „Energetska elektronika“, održan je Dan otvorenih vrata na kojima su maturantima iz srednjih škola predstavljene kompanije koje zapošljavaju naše studente, kao i sam Departman za energetiku, elektroniku i telekomunikacije (E1).

Maturantima TŠ „Ivan Sarić“ iz Subotice, ETŠ „Mihajlo Pupin“ iz Novog Sada, TŠ „Nikola Tesla“ iz Vršca i TŠ „9. maj“ iz Bačke Palanke predstavljen je studijski program Departmana za energetiku, elektroniku i telekomunikacije, kao njegovih šest katedri. Takođe, maturantima su prezentaciju održali predstavnici kompanija Electrical Institute Nikola Tesla, Continental, Origin, Nova Zona, MIND Park, ZF, Brose, Infineon, IPCEI, Typhoon HIL i Bosch.

Na ovaj način smo budućim studentima približili naš nastavni plan i program, kao i mogućnosti zapošljavanja koje ih čekaju nakon uspešnog završetka studija na našem departmanu.

Puno pozdrava,

Mirjana Damnjanović