Takmičenje iz oblasti energetske elektronike „Charger in a day”

Katedra za energetsku elektroniku i pretvarače, Departmana za energetiku, elektroniku i telekomunikacije, i kompanija Tajfun HIL iz Novog Sada organizovali su prvo takmičenje iz oblasti energetske elektronike na kom su učestvovali studenti osnovnih i master akademskih studija.

Ispred Katedre za energetsku elektroniku i pretvarače, kao organizatori, učestvovali su MSc Ivana Isakov, asistent, i dr Ivan Todorović, docent.

Kako sam naziv takmičenja glasi – „Charger in a day”, studenti su marljivo radili na dizajniranju softverskih rešenja za pretvarače koji se koriste u punjačima baterija savremenih električnih vozila, tokom dva dana.

Na obostrano zadovoljstvo studenata i organizatora, ovo takmičenje je tek prvo u nizu ovakvih takmičenja iz oblasti energetske elektronike na Fakultetu tehničkih nauka.

Čestitamo pobedničkom timu koji su činili Stefan Vojvodić, Mirko Beštić i Amar Hajdarpašić.